Okulary Persol

Co łączy Agenta 007, Terminatora i Gretę Garbo? Otóż oni wszyscy (i nie tylko oni!) mają wielką słabość do… okularów. Ale nie byle jakich! Mowa o włoskiej marce Persol, która robi furorę nie tylko wśród gwiazd kina czy ikon popkultury. Początki firmy sięgają roku 1917. To właśnie wtedy Giuseppe Ratti zaprojektował pierwsze okulary. Początkowo salon w Turynie skupiał się na produkcji oprawek dla pilotów i kierowców wyścigowych. Priorytetem była ich stabilność i niezawodność. Z czasem jednak rozbudowano portfolio: w 1930 roku firma wprowadziła na rynek pierwsze okulary przeciwsłoneczne. Zyskały lżejszy wygląd, bez utraty wygody i solidności wykonania. W 1962 roku Persol nawiązał współpracę z NASA, dostarczając wysokiej jakości okulary korekcyjne. W 1990 roku wypuszczono na rynek linię oprawek dedykowaną sportowcom. W 1995 roku grupa Luxottica wykupiła markę i doprowadziła do jej rozkwitu. Teraz ikoniczne modele okularów noszone są przez gwiazdy kina czy sportu. Ty także możesz je mieć!

Zawsze modnie, zawsze wygodnie

Firma Persol zaczęła od produkcji trwałych oprawek przeznaczonych dla sportowców: lotników czy kierowców. Współcześnie okulary korekcyjne Persol nie straciły na swojej trwałości. Są za to optycznie lżejsze, a bogate portfolio pozwala na dobranie ich do kształtu twarzy i typu urody. Luksusowe oprawki Persol mogą mieć różne kształty (prostokątny, o zaokrąglonych brzegach i wiele innych). Niektóre są bardziej subtelne, inne wyraziste. Z pewnością każda osoba poszukująca nietuzinkowych “ramek na twarz” znajdzie coś dla siebie. Dzięki temu spokojnie można wybrać fason najlepiej podkreślający urodę. A bryle Persol mogą nawet…. optycznie zmienić kształt twarzy! Jak to możliwe? Jak dobrze dobrać okulary Persol dla siebie? Wystarczy uwzględnić kilka szczegółów.

Dobry wybór

Warto zacząć od rozmiaru. Za małe oprawki nie będą wyglądać dobrze. Twarz będzie wydawać się większa, a zauszniki nieestetycznie rozchodzić na boki. Dodatkowo takie oprawki ograniczają pole widzenia i po prostu są niewygodne! Tak więc pierwszą rzeczą jest sprawdzenie, jaki rozmiar będzie odpowiedni. To zdecydowanie nie wyczerpuje tematu! Kolejnym, ważnym elementem jest kształt oprawek. Wbrew pozorom twarz nie musi być wcale owalna: może być diamentowa, kwadratowa, okrągła czy trójkątna. Każda będzie wymagać innych oprawek! I tak na przykład okulary mogą ją optycznie wysmuklić, zrównoważyć proporcje i podkreślić atuty. Okrągłe oprawki złagodzą rysy twarzy podłużnej, zwężające się ku dołowi wysmuklą twarz okrągłą. Można również “zagrać” kolorem i grubością samych oprawek.

Grubość i kolor oprawek mają duże znaczenie. Dopasowane do typu urody zwrócą uwagą oraz dodadzą spojrzeniu wyrazistości. Grubsze nadadzą charakteru, a delikatne - subtelności. Dla wygody znaczenie mają również mostek, zauszniki i noski. To dzięki nim okulary przeciwsłoneczne Persol oraz szkła korekcyjne trzymają się na nosie nawet podczas porannego joggingu czy wieczornej lektury. Odpowiednio dobrane okulary pozwalają kompensować wadę wzroku, chronią przed promieniowaniem UV i są prawie niewyczuwalne podczas noszenia. Sprawdź - zapraszamy do Bloch Optyk!