Okulary Celine

Marka Celine jest znana na całym świecie z produkcji modnych ubrań, torebek, a także stylowych oprawek. Chętnie noszą je osoby z pierwszych stron gazet. Jej charakterystyczne okulary, w tym okulary Celine przeciwsłoneczne, wyróżnia niepowtarzalny styl, nawiązujący do lat 50. i 80. Wiele modeli, szczególnie z ciemnymi szkłami, bardzo przypomina tak zwane modne niegdyś okulary-muchy. Niektóre trendy z dawnych lat lubią ostatnio powracać. Jest tak również w przypadku okularów. Często jednak owe trendy nie są przypadkowo kopiowane, ale łączone umiejętnie z elementami bardzo nowoczesnymi. Tak jest właśnie w przypadku oprawek Celine do damskich okularów. Najlepsze modele oprawek Celine, dostępne naturalnie na blochoptyk.pl, pięknie i harmonijnie łączą w sobie tradycję oraz nowoczesność.

Szerokie i proste

Takie są właśnie oprawki do bryli Celine w przypadku większości okularów korekcyjnych. Duże, wyraźnie zaokrąglone szkła w niemal prostokątnych oprawkach, o lekko zaokrąglonych końcach, naturalnie i łagodnie zwężających się w kierunku nosa. W przeciwieństwie do typowych okularów przeciwsłonecznych oraz większości współczesnych modeli, bryle Celine posiadają wyjątkowe oprawki charakteryzujące się między innymi tym, że ich element spoczywający na nosie, łączący obie części okalające soczewki, znajduje się na tej samej wysokości, co zauszniki. Nawet wśród okularów Celine przeciwsłonecznych oraz korekcyjnych nie jest to regułą. To również element, który sprawia, że oprawki nawiązują do modeli popularnych kilka dekad temu. Są zwykle dużego formatu, a ze względu na szerokie, ciemne oprawy — szczególnie wyraziste. Oprawki Celine, nawiązujące swoją stylistyką do lat 50., to zwłaszcza kokieteryjne modele, w których oprawione szkła przypominają nieco nieregularne trapezy — wąskie u dołu, rozszerzające się ku górze. Takie modele okularów nadają twarzy subtelny efekt tak zwanego kociego oka. Okulary korekcyjne Celine można zatem krótko określić jako bardzo wyraziste i jednocześnie kobiece.

Okulary przeciwsłoneczne

Przeciwsłoneczne okulary Celine to na przykład niemal klasyczne „muchy”. Model nimi inspirowany wyróżnia oryginalne cieniowanie czarnych na górze oprawek. W dolnej części oprawy tych okularów są niemal przezroczyste. Taki zabieg sprawia, że rysy twarzy w okolicy brwi są mocniej podkreślone, natomiast pod oczami — optycznie złagodzone. Ten rodzaj cieniowania przeciwsłonecznych okularów Celine przypadnie do gustu dojrzałym kobietom. Śmiało mogą postawić na nie również młode panie. Warto zwrócić też uwagę na model, w którym jasna część wyraźnie odcina się od górnej. Te oprawki mają bardziej uniwersalny design niż „muchy”, a na zewnętrznych kącikach, nad szkłami, posiadają drobne elementy dekoracyjne. Warto zwrócić uwagę również na jasnobrązowe modele przeciwsłoneczne marki Celine, inspirowane nieco charakterystycznymi okularami do oglądania filmów technologii w 3D. Są bardzo charakterystyczne, typowe dla tej uznanej w świecie mody marki.