Przyjdź do Bloch Optyk

Soczewki do okularów korekcyjnych

slider-soczewki+

Soczewki do okularów korekcyjnych

Soczewki korekcyjne to kluczowy element okularów korygujących wadę wzroku. W naszej ofercie posiadamy produkty najwyższej jakości wiodących światowych marek takich jak Rodenstock, Essilor, Zeiss, Hoya, Nikon a także polskiego producenta Jelenigórskich Zakładów Optycznych.

Soczewki okularowe potocznie nazywane są często szkłami ze względu na materiał, z jakiego pierwotnie były wykonywane. Obecnie najczęściej spotyka się soczewki organiczne czy poliwęglanowe, które od szklanych są cieńsze, lżejsze i odporniejsze na zarysowania. Rozwój technologiczny pozwala również na produkcję soczewek o zredukowanej grubości przy większych parametrach korekcji. W przypadku plusów soczewka grubsza jest w środku optycznym, natomiast przy minusach grubość jest większa przy krawędziach.

W ostatnich latach pojawiły się również soczewki wieloogniskowe często określane progresywnymi. Tradycyjne soczewki jednoogniskowe posiadają taką samą mocą korekcji na całej powierzchni, a ‚progresy’ umożliwiają korekcję zarówno widzenia bliży, jak i odległości pośredniej i dali. Potrzeba równoczesnego korygowania wzroku na różne odległości pojawia się najczęściej w wieku 40-50 lat i w tej grupie wiekowej soczewki progresywne są najpopularniejsze, choć oczywiście mogą być stosowane w każdym wieku. Pamiętać też należy, że nie każdej sytuacji takie rozwiązanie jest optymalne, są zawody czy czynności przy których soczewki jednoogniskowe będą sprawdzały się dużo lepiej.

Dodatkowym elementem nowoczesnuch soczewek są dodatkowe warstwy tzw. powłoki. Redukują one niepożądane odbicia (antyrefleks), chronią przed promieniowaniem UV, obniżają ilość światła niebiesko-fioletowego emitowanego przez urządzenia elektroniczne czy ułatwiają czyszczenie (powłoka hydrofobowa). Co istotne, z właściwości ochronnych soczewek można korzystać także bez konieczności korekcji wady wzroku. Coraz większą popularnością cieszą się okulary do pracy przy komputerze czyli tzw. zerówki z filtrem światła niebieskiego.  Zmniejszają one zmęczenie oczu, bóle głowy i problemy z zasypianiem powodowane przez ekrany urządzeń elektronicznych.  Okulary mogą również pełnić po prostu funkcję ochronną przed szkodliwym działaniem pyłów, drobin, piasku, wiatru czy wirusów i bakterii.

Zachęcamy do odwiedzenia salonów Bloch Optyk i konsultację z naszymi specjalistami, którzy doradzą najlepsze rozwiązanie w zakresie korekty wady czy ochrony wzroku.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.