Przyjdź do Bloch Optyk

Optometryczne badanie wzroku

slider-badanie

Badanie wzroku

Zapraszamy do wykonania optometrycznego badania wzroku przeprowadzanego przez wykwalifikowanych specjalistów Bloch Optyk. Optometria to stosunkowo nowa dziedzina wiedzy, która łączy w sobie różne nauki w celu wspierania procesu widzenia. Badanie skupia się na szczegółowej ocenie wady wzroku i precyzyjnym doborze korekcji, która zapewni optymalną jakość widzenia. Jednak korekcja wady wzroku to nie jedyny kierunek działań optometrysty. W naszych salonach można zbadać wzrok również pod kątem występowania zeza, niedowidzenia oraz innych zaburzeń widzenia obuocznego. Prowadzimy także terapię widzenia.

Optometrysta w Poznaniu

Dyplomowany optometrysta zajmuje się diagnozowaniem zaburzeń wzroku. Udziela porad dotyczących właściwej pielęgnacji oczu, może przepisać pomoce optyczne lub określone formy terapii. Gdy podczas badania spostrzeże odstępstwa od norm fizjologicznych, skieruje pacjenta do lekarza okulisty. Bezpłatne badanie wzroku w Poznaniu obejmuje zwykle badania refrakcji, zaburzeń widzenia oraz akomodacji. W efekcie możliwe jest dobranie odpowiednich szkieł okularowych lub soczewek kontaktowych, a także nauka bezpiecznego ich aplikowania.

Specjalista przeprowadza badania diagnostyczne, które mają na celu ocenić stan narządu wzroku i określić zakres oraz charakter ewentualnych nieprawidłowości. Jeśli jest to niezbędne, dokonuje pomiaru:

  • ostrości wzroku,
  • swobody widzenia,
  • pola widzenia,
  • funkcji dróg wzrokowych,
  • ciśnienia śródgałkowego,
  • podstawowej oceny przedniego odcinka dna oka.

Optometrysta ma zatem możliwość wykrycia oraz zdiagnozowania wad widzenia dwuocznego i zaburzeń funkcji ruchu gałki ocznej. Udziela porad dotyczących ćwiczeń gałek ocznych, które służą koordynacji ich ruchów oraz właściwego skupienia wzroku. Dzięki temu można poprawić ergonomię widzenia, a także właściwie zadbać o wzrok.

Darmowe badanie wzroku w Poznaniu

Wszystkie badania wykonywane są na najnowocześniejszym sprzęcie diagnostycznym firm Essilor i Rodenstock, a od niedawna w każdym salonie Bloch Optyk znajduje się także innowacyjne urządzenie skaner oka DNEye®. Niezwykle precyzyjnie mierzy on wartości biometryczne oka analizując aż 7000 punktów. Dodatkowo badanie to określa prawdopodobieństwo wystąpienia nietypowego schorzenia, jakim jest stożek rogówki i skierowanie na dalszą diagnostykę do lekarza okulisty.

Możliwość skorzystania z tego nowoczesnego sprzętu sprawia, że darmowe badanie wzroku w Poznaniu jest bardzo komfortowe i precyzyjne. Skaner oka DNEye® jest jedynym urządzeniem na świecie, które cechuje się tak nowoczesnymi rozwiązaniami. Umożliwia on precyzyjne dopasowanie soczewek do potrzeb pacjenta. Wynika to z faktu, iż zmierzone w trakcie badania wartości biometryczne są zintegrowane z soczewkami. Technologia ta pozwala zoptymalizować moc w każdym punkcie soczewki, przy uwzględnieniu rozmiaru źrenicy. Dzięki temu można uzyskać możliwość doskonałego widzenia w każdej odległości.

Wykwalifikowany optometrysta w Poznaniu pomoże w przypadku problemów ze wzrokiem. Należy pamiętać, że już pierwsze, niepokojące objawy mogą świadczyć o rozwijaniu się poważnego problemu, dlatego nie warto zwlekać z wizytą u specjalisty. Noszenie szkieł korekcyjnych nie jest już powodem do wstydu i nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Współczesne wzory i modele okularów stają się ważnym elementem codziennego wizerunku, mogą być modnym dodatkiem.

Przy zakupie okularów korekcyjnych, badanie wzroku w naszych salonach wykonywane jest gratis. Dokładamy wszelkich starań, aby byli Państwo zadowoleni z wybranych u nas szkieł. Podczas badania wzroku uzyskają Państwo kompleksową pomoc doświadczonego personelu i optymalnie dopasowane rozwiązanie.

Korzystając z serwisu tej strony internetowej zgadzasz się na używanie plików cookies, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Więcej o plikach cookies oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w zakładce Polityka Prywatności.