Przyjdź do Bloch Optyk

Optometryczne badanie wzroku

slider-badanie

Badanie wzroku

Zapraszamy do wykonania optometrycznego badania wzroku przeprowadzanego przez wykwalifikowanych specjalistów Bloch Optyk. Optometria to stosunkowo nowa dziedzina wiedzy, która łączy w sobie różne nauki w celu wspierania procesu widzenia. Badanie skupia się na szczegółowej ocenie wady wzroku i precyzyjnym doborze korekcji, która zapewni optymalną jakość widzenia. Jednak korekcja wady wzroku to nie jedyny kierunek działań optometrysty. W naszych salonach można zbadać wzrok również pod kątem występowania zeza, niedowidzenia oraz innych zaburzeń widzenia obuocznego. Prowadzimy także terapię widzenia.

Optometrysta w Poznaniu

Dyplomowany optometrysta zajmuje się diagnozowaniem zaburzeń wzroku. Udziela porad dotyczących właściwej pielęgnacji oczu, może przepisać pomoce optyczne lub określone formy terapii. Gdy podczas badania spostrzeże odstępstwa od norm fizjologicznych, skieruje pacjenta do lekarza okulisty. Bezpłatne badanie wzroku w Poznaniu obejmuje zwykle badania refrakcji, zaburzeń widzenia oraz akomodacji. W efekcie możliwe jest dobranie odpowiednich szkieł okularowych lub soczewek kontaktowych, a także nauka bezpiecznego ich aplikowania.

Specjalista przeprowadza badania diagnostyczne, które mają na celu ocenić stan narządu wzroku i określić zakres oraz charakter ewentualnych nieprawidłowości. Jeśli jest to niezbędne, dokonuje pomiaru:

  • ostrości wzroku,
  • swobody widzenia,
  • pola widzenia,
  • funkcji dróg wzrokowych,
  • ciśnienia śródgałkowego,
  • podstawowej oceny przedniego odcinka dna oka.

Optometrysta ma zatem możliwość wykrycia oraz zdiagnozowania wad widzenia dwuocznego i zaburzeń funkcji ruchu gałki ocznej. Udziela porad dotyczących ćwiczeń gałek ocznych, które służą koordynacji ich ruchów oraz właściwego skupienia wzroku. Dzięki temu można poprawić ergonomię widzenia, a także właściwie zadbać o wzrok.

Darmowe badanie wzroku w Poznaniu

Wszystkie badania wykonywane są na najnowocześniejszym sprzęcie diagnostycznym firm Essilor i Rodenstock, a od niedawna w każdym salonie Bloch Optyk znajduje się także innowacyjne urządzenie skaner oka DNEye®. Niezwykle precyzyjnie mierzy on wartości biometryczne oka analizując aż 7000 punktów. Dodatkowo badanie to określa prawdopodobieństwo wystąpienia nietypowego schorzenia, jakim jest stożek rogówki i skierowanie na dalszą diagnostykę do lekarza okulisty.

Możliwość skorzystania z tego nowoczesnego sprzętu sprawia, że darmowe badanie wzroku w Poznaniu jest bardzo komfortowe i precyzyjne. Skaner oka DNEye® jest jedynym urządzeniem na świecie, które cechuje się tak nowoczesnymi rozwiązaniami. Umożliwia on precyzyjne dopasowanie soczewek do potrzeb pacjenta. Wynika to z faktu, iż zmierzone w trakcie badania wartości biometryczne są zintegrowane z soczewkami. Technologia ta pozwala zoptymalizować moc w każdym punkcie soczewki, przy uwzględnieniu rozmiaru źrenicy. Dzięki temu można uzyskać możliwość doskonałego widzenia w każdej odległości.

Wykwalifikowany optometrysta w Poznaniu pomoże w przypadku problemów ze wzrokiem. Należy pamiętać, że już pierwsze, niepokojące objawy mogą świadczyć o rozwijaniu się poważnego problemu, dlatego nie warto zwlekać z wizytą u specjalisty. Noszenie szkieł korekcyjnych nie jest już powodem do wstydu i nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Współczesne wzory i modele okularów stają się ważnym elementem codziennego wizerunku, mogą być modnym dodatkiem.

Przy zakupie okularów korekcyjnych, badanie wzroku w naszych salonach wykonywane jest gratis. Dokładamy wszelkich starań, aby byli Państwo zadowoleni z wybranych u nas szkieł. Podczas badania wzroku uzyskają Państwo kompleksową pomoc doświadczonego personelu i optymalnie dopasowane rozwiązanie.

Korekcja wzroku w Poznaniu

Do najczęściej pojawiających się wad wzroku zaliczyć można krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm. Wady referencyjne wynikają ze zmiany lokalizacji punktu skupienia światła, wówczas promienie świetlne skupiają się przed siatkówką, za gałką oczną lub padają w prostopadłych do siebie płaszczyznach, a w konsekwencji są skupiane w dwóch różnych punktach na siatkówce. Korekcja wzroku w Poznaniu pozwala na wdrożenie działań, które poprawiają codzienny komfort życia. Noszenie szkieł korekcyjnych nie wyleczy wady, ale umożliwia zastosowanie doraźnych metod, dzięki którym nieprawidłowe ogniskowanie światła we wnętrzu oka nie jest odczuwalne. Aby jednak oko odbierało bodźce wzrokowe i zachowywało ostry obraz, należy zadbać o odpowiednio dostosowane okulary korekcyjne. W tym przypadku o komfort zadba optometrysta w Poznaniu wykorzystując nowoczesne rozwiązania. Przeprowadzone profesjonalne badanie wzroku wraz z uściśleniem kluczowych parametrów szkieł korekcyjnych pozwoli na precyzyjne dostosowanie okularów do konkretnych potrzeb i stylu życia.

Korekcja wzroku w Poznaniu za pomocą modnych okularów

Okulary to dziś modny dodatek, który wpływa na estetykę codziennego stroju. Potrafią dodać elegancji, zalotności i oryginalności. Wciąż na rynku znaleźć można absolutne klasyki, które mimo upływu czasu pozostają eleganckie, jak i niekonwencjonalne i nowoczesne rozwiązania. Zdecydowanie to okulary korekcyjne są najpopularniejszą metodą korekcji wzroku w Poznaniu. Możliwość wyboru modnych oprawek i nietuzinkowych kształtów, to świetny pomysł na regularną zmianę wizerunku, ponieważ zakupione okulary wymagają cyklicznych badań i zazwyczaj zmiany szkieł. Bardzo często nawet zmiana koloru oprawek może sprawić, że twarz zyskuje zupełnie nowy blask. Wraz z optometrystą w Poznaniu mogą Państwo dostosować szkła korekcyjne do konkretnych sytuacji. Soczewka dzieli się według zróżnicowanych kryteriów. Oczywiście najważniejszym jest dostosowanie odpowiedniego typu do wady stosując soczewki rozpraszające lub skupiające. W taki sposób korekcja wzroku w Poznaniu pozwala wyeliminować codzienny dyskomfort. Kolejnym czynnikiem jest materiał, który ma wpływ na jakość i wytrzymałość soczewek korekcyjnych, a także estetykę szkieł. Ponadto wyróżnia się soczewki z filtrami UV i modele, które są przystosowane do pracy przed komputerem. Ochrona przed niebieskim światłem, to kolejny aspekt, który znacząco może poprawić komfort dnia, szczególnie w ostatnich latach, kiedy komputer stał się podstawowym narzędziem pracy i relaksu.