Przyjdź do Bloch Optyk

Soczewki kontaktowe

slider-kontakty+

Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe to bardzo dobre uzupełnienie korekcji okularowej, można je stosować do korekcji wad wzroku, takich jak: 

  • krótkowzroczność
  • nadwzroczność
  • astygmatyzm
  • presbyopia (potrzeba stosowania korekcji o innej mocy do czytania niż do patrzenia w dal) 

Aby rozpocząć swoją przygodę z soczewkami kontaktowymi, należy udać się na wizytę do specjalisty, który dobierze odpowiedni rodzaj soczewek do wady wzroku oraz potrzeb czy trybu życia danej osoby.

Posiadamy w ofercie soczewki miesięczne, dwutygodniowe, jednodniowe wiodących producentów: Alcon, Bausch&Lomb, Johnson&Johnson i Cooper Vision.

Zapraszamy na badanie wzroku w naszych salonach!

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Zamiast okularów możesz wybrać soczewki kontaktowe - Poznań

Korekcja wady wzroku jest bardzo ważna. Wyostrzenie widzenia ułatwia codzienne funkcjonowanie, a dbanie o oczy spowalnia rozwój wady. Jednocześnie wiele osób z tego rezygnuje, bo nie chcą nosić okularów. Pomimo bogatej oferty, stylowych oprawek i kolorystyki pasującej do większości karnacji i rysów twarzy, są tacy, którym okulary nie odpowiadają. Alternatywą dla nich są soczewki. W Poznaniu przodującą firmą optyczną jesteśmy właśnie my. Umów się na badanie wzroku, aby nasz okulista mógł dopasować moc szkieł. Soczewki kontaktowe kupowane w Poznaniu to produkty, które wyostrzają obraz, nie uszkadzając oka i nie wpływają na wygląd noszącej je osoby. Cenią to szczególnie ci, którzy chcą, aby ich wada wzroku nie była widoczna dla wszystkich. Soczewki są też lepsze w sytuacjach, w których okulary mogłyby spaść nam z nosa i ulec uszkodzeniu. Szkła kontaktowe są bezpieczne, ich zakładanie jest proste i bezbolesne i nosząc je nic nie czujesz. Zobacz wszystko wyraźnie z takim wsparciem, jakie wybierzesz.

Jak dbać o higienę oczu nosząc soczewki?

Soczewki kontaktowe nie tylko u mieszkańców Poznania mają bezpośredni kontakt z okiem. Choć ich kształt i brzegi są wyprofilowane tak, aby nie podrażniać, to noszenie soczewek wymaga odpowiedniego dbania o oko. Konieczne są ich regularne zmiany, według zaleceń optyka: co miesiąc, dwa tygodnie lub każdego dnia. Na powierzchni soczewki może osadzać się brud, dlatego zakładanie nowej jest tak bardzo istotne. Te na wymianę trzeba przechowywać w czystym miejscu. O samo oko też należy zadbać. Choć nasze soczewki można nosić bez bezpośredniego ryzyka, to częste nakładanie szkła wysusza i uwrażliwia oko. Konieczne jest jego nawilżanie.

Ile kosztują soczewki kontaktowe w Poznaniu?

Mimo że to wszystko wydaje się skomplikowane, to u nas kupisz tanie soczewki w Poznaniu, które sprawnie i szybko założysz. Ich wymiany nie kosztują więcej, niż płyny do czyszczenia okularów, a o oko, które źle odbiera obrazy trzeba dbać zawsze, bez względu na to, czym się je koryguje. Jeśli chcesz, aby soczewki Poznań kosztowały jak najmniej, to polecamy zakup miesięcznych szkieł kontaktowych. Można je nosić na oku przez 30 dni bez żadnych obaw. Dzienny koszt tych soczewek jest niższy niż modeli jednodniowych, których w ciągu miesiąca potrzeba ok. 30. Te krótkotrwałe wybierane są zwykle przez osoby zakładające soczewki okazyjnie. Do noszenia ich na stałe lepiej posiadać wersję miesięczną, która znacznie ułatwia funkcjonowanie i pozwala zapomnieć o wadzie wzroku.