Z życia Bloch Optyk

Marki Bloch Optyk - Maui Jim

bloch-www-slider-mauijimA

Barwa, światło to klucz do postrzegania świata. A tych wszystkich odcieni kolorów jest ponad 16 milionów (16 777 216). Myślicie, że jesteśmy w stanie je wszystkie dostrzec? Rozróżnić ? Nazwać? Chyba nie, ale po to by ich wszystkich doświadczyć firma Maui Jim stworzyła rewolucyjne soczewki PolarizedPlus2®. Możemy wybrać jeden z czterech dostępnych kolorów szkieł - naturalny szary, brązowy, różowy lub zielony. Wydawać by się mogło, że to nic nadzwyczajnego - standardowe kolory. Ale one nie są zwykłe. Wzbogacono je metalami rzadkimi - ich zadaniem jest równoważenie i wzmocnienie postrzegania barw. I co więcej redukują refleksy oraz odblaski, które docierają do oczu. Dzięki temu nie odczuwamy zmęczenia. I uwaga: pozwalają na dostrzeganie nawet najmniejszych detali (aż chciałoby się powiedzieć - możemy przejrzeć na wylot…) A na poważnie - soczewki PolarizedPlus2® są najskuteczniejsze w eliminacji szkodliwego promieniowania UV i redukują światło niebieskie HEV.

W ofercie Maui Jim znaleźć można także soczewki z korekcją MauiPassport™ o dokładności do 1/100 dioptrii z szerokim polem widzenia bez „efektu pływania” (czyli nie przewróci nam się w głowie) Maui Jim to jedna z nielicznych marek na świecie, która ma rekomendację Fundacji walki z rakiem skóry (The Skin Cancer Foundation).

Marka Maui Jim powstała w 1980 roku. Nie od razu była numerem jeden na rynku okularów słonecznych. Budowę marki rozpoczęli od stworzenia 7 modeli, które sprzedawali na plaży Kaanapali w Lahaina na Hawajach. Dziś możemy wybierać spośród ponad 120 oprawek. To nie tylko pilotki, prostokątne czy klasyczne, ale także w kształcie kocich oczu czy bezramkowe.

Ale przysłowiową wisienką na torcie są te z 24 karatowym złotem. Luksusowe, ręcznie robione oktanowe oprawki Monstera Leaf - to ich wyjątkowość jest podkreślana zausznikiem pokrytym prawdziwym złotem i dodatkowo przyozdobione wzorem egzotycznego kwiatu występującego tylko na Hawajach.

Rozmarzyliście się? Marzenie o tak wyjątkowych okularach możecie spełnić. I to choćby zaraz. Zapraszamy do salonów w Posnanii i Avenidzie.

P.S. Mając okulary Maui Jim spełni się jeszcze jedno marzenie - już nigdy więcej nie będziecie musieli męczyć się w usuwaniu smug czy odcisków palców, które pozostają na szkłach. Niemożliwe staje się możliwe dzięki specjalnej wodoodpornej i oleofobowej powłoce ułatwiającej spływanie wody i nie przywieranie tłuszczu. Ta powłoka chroni też przed zadrapaniami.

Okulary Maui Jim nie zmieniają świata, ale zmieniają sposób, w jaki go postrzegamy. Chcesz się przekonać? Zapraszamy do salonów w Posnanii i Avenidzie