Z życia Bloch Optyk

Marki Bloch Optyk - ic! berlin

54728876_2311214488901500_6500800187840069632_nA

Zaczęło się niepozornie, dziś to już poważna marka. ic! berlin powstała w 1996 roku, w niewielkim mieszkaniu przy Max-Beer-Straße 17 w Berlinie. Jednym z jej twórców był performer, fotograf - Ralph Anderl. Pierwszych klientów szukał jeżdżąc po mieście na rowerze. Prezentował okulary niczym dawny sprzedawca zegarków - czyli w specjalnym płaszczu. To sprawiło, że firma zaistniała w świadomości klientów. Ich pierwszym sukcesem było zaprezentowanie się na targach optycznych w Mediolanie w 1998 roku.

Oprawki ic! berlin wyróżniają się surowością wręcz perfekcjonizmem formy. Są wykonywane ze stali nierdzewnej i najlepszej jakości włókna celulozowego drukowanego w technologii 3D co sprawia, że są lekkie i jednocześnie mocne. Dodatkowym atutem jest możliwość samodzielnego rozłożenia i złożenia oprawek (rekord to 3,3, sekundy). Jest to możliwe dzięki bezśrubowemu zawiasowi. A to kolejny atut - bo nic się nie wyłamuje.

W projektach ic! berlin znajdziemy również polski akcent. Specjalną linię dla marki zaprojektował DAWID TOMASZEWSKI z Gdańska. Projektant pracuje w Berlinie. Wcześniej studiował historię sztuki na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Markę ic! berlin pokochały gwiazdy Hollywood - m.in. Brad Pitt, Hugh Grant czy Jason Statham. Okulary sprzedawane są w najlepszych salonach optycznych i odzieżowych w ponad 60 krajach na sześciu kontynentach - bo jak twierdzą twórcy: "pingwiny to trudny rynek”
W salonach Bloch Optyk możesz się przekonać czy to marka stworzona dla Ciebie. Zapraszamy do Posnanii i Avenidy!