Z życia Bloch Optyk

Marki Bloch Optyk - FENDI

bloch-www-slider-fendi

FENDI to jeden z najstarszych i najlepszych włoskich domów mody, którego markę i rozpoznawalność stworzyło pięć sióstr Fendi we współpracy z ikoną tej branży Karlem Lagerfeldem.

Firma została założona przez Adele i Eduardo Fendi w 1925 roku, a rozwinęła się w latach 60-tych, gdy po śmierci ojca zarządzanie marką przejęło pięć córek założycieli: Paola, Anna, Franca, Carla oraz Alda. Wniosły one świeże spojrzenie i nową jakość, a przełomowym punktem w historii FENDI i świata mody było odkrycie młodego niemieckiego projektanta Karla Lagerfelda. Siostry nawiązały z nim współpracę, która bardzo szybko zaowocowała wprowadzeniem marki na szczyt luksusowej mody. Jest on również autorem charakterystycznego logo z podwójnym F. W latach osiemdziesiątych oferta została rozszerzona o akcesoria w tym okulary przeciwsłoneczne. Karl Lagerfeld współtworzył dom mody Fendi do swojej śmierci w 2019 roku, od tego czasu zarządzanie marką przejęła wnuczka założycieli Silvia Venturini Fendi.

Okulary przeciwsłoneczne FENDI to subtelna i ponadczasowa elegancja. Wykonane są z najwyższej jakości materiałów, a ich projekty nawiązują do kolekcjami tej marki. Charakteryzują się zmysłowymi i odważnymi formami oraz przepiękną kolorystyką, które wg projektantów definiują kobiece piękno.

Nowości okularów przeciwsłonecznych Fendi #lato2020 do obejrzenia w salonach Bloch Optyk Posnania i Avenida - zapraszamy