Z życia Bloch Optyk

Marki Bloch Optyk - CAZAL

bloch-www-slider-cazal

CAZAL to dzieło życia i dziedzictwo ich twórcy. Cari Zalloni był charyzmatycznym pasjonatem, wyznaczał trendy tworząc wyraziste czy nawet ekstrawaganckie projekty. Marka powstała w 1979 roku, swoją nazwę wzięła od pierwszych liter imienia i nazwiska twórcy (CAri ZALloni). Przez brak przynależności do głównych nurtów okulary CAZAL charakteryzuje unikalność i oryginalność w swojej formie. Rozpoznawalny styl determinują materiały wykorzystywane do ich wytwarzania - tytan, złoto i naturalna skóra.

Do popularności okularów przyczyniła się również ich niedostępność - kosztowały około 500$ i niewiele osób było stać, by je kupić, a dla pozostałych jedyną drogą do ich posiadania było je ukraść. W 1985 roku powstała nawet piosenka grupy CAZAL BOYS "Snatchin' Cazals” (snatch w języku angielskim to porwać, wyrwać). Dochodziło do ekstremalnych sytuacji na Bronxie w Nowym Jorku, gdy popełniano morderstwa by zdobyć okulary CAZAL - Cari Zalloni był zszokowany tym faktem.

Okulary CAZAL to nie tylko ochrona przeciwsłoneczna - jest to pewna forma wypowiedzi, deklaracja. Marka jest bardzo popularna w środowisku hip-hopu, jej fanami są m.in. Run DMC i Rick Ross, który ma nawet tatuaż na twarzy z logo CAZAL. Marka przekonała do siebie także wiele znanych osób spoza świata hip-hopu, nosi je m.in. sportowiec Paweł Fajdek, mistrz świata w rzucie młotem i jedna z naszych gwiazd.