Z życia Bloch Optyk

Marki Bloch Optyk - Caroline Abram

bloch-marki-carolineabramA

Caroline Abram to francuska projektantka tworząca bardzo kobiece oprawy okularowe i okulary przeciwsłoneczne, wielokrotnie nagradzane podczas targów optycznych Silmo w Paryżu. Charakteryzują się one ciekawą kolorystyką, znakomitymi materiałami i nietuzinkowym wzornictwem. 

Artystka posiada polskie korzenie - jej babcia pochodziła z Krakowa, a dziadek z Kutna. Urodziła się w rodzinie optyków i studiowała optometrię, a karierę rozpoczęła od projektowania biżuterii i akcesoriów optycznych tj. lornetki, lupy czy łańcuszki. W 1998 roku stworzyła swoją własną markę okularów. 

Jej projekty cechuje eklektyzm, fascynacje stylem retro i ferie afrykańskich barw - ślad dzieciństwa spędzonego w Senegalu. Po latach to właśnie tam w Dakarze umiejscowiła warsztaty produkujące wszystkie linie akcesoriów. Do ich produkcji używa żywicy, srebra, drewna i kamieni półszlachetnych.

Podróżowała po Florydzie, czego efektem była linia okularów inspirowana staromodnym urokiem Miami, latami sześćdziesiątymi i vintage. Od 2014 rozpoczęła projektowanie linii dla dzieci, która również została nagrodzona na targach Silmo dla najlepszego projektu dziecięcego. 

Pomysłem artystki jest projektowanie tego samego modelu w wielu kolorystykach, do każdej pary okularów można również dobrać pasujące akcesoria: piórka, łańcuszki, pompony, biżuteryjne ozdoby. Dzięki temu oprawy i okulary Caroline Abram nabierają oryginalnego i indywidualnego charakteru. 

Zapraszamy do salonów Bloch Optyk w Posnanii i Avenidzie 😎