Z życia Bloch Optyk

Marcin Oleksy z Warty Poznań z Nagrodą Puskasa od FIFA!

bloch-news-top

Marcin Oleksy, amp futbolista Warty Poznań, której sponsorem w poprzednim sezonie był Bloch Optyk, zdobył Nagrodę Puskasa. Jest to trofeum, które FIFA przyznaje autorowi najładniejszej bramki zdobytej na boiskach piłkarskich w danym roku kalendarzowym. Efektowny strzał „nożycami” z meczu Warty Poznań ze Stalą Rzeszów został doceniony najpierw przez fanów z całego świata, którzy w głosowaniu wybrali trzy bramki, a następnie eksperci FIFA podjeli decyzję o przyznaniu nagrody Marcinowi Oleksemu.

Wręczenie odbyło się podczas gali w Paryżu z udziałem takich gwiazd jak Kylian Mbappe i Leo Messi. We wcześniejszych edycjach plebiscytu wygrywali m.in. Christiano Ronaldo, Neymar czy Zlatan Ibrahimović zatem Marcin Oleksy zapisał się w historii piłki nożnej w znakomitym towarzystwie światowych gwiazd. 

Zawodnik Warty Poznań i reprezentacji Polski w amp futbolu jest pierwszym przedstawicielem piłki nożnej dla osób po amputacjach lub z niedowładem kończyn wyróżnionym w ten sposób. Serdecznie gratulujemy 💪