Z życia Bloch Optyk

Jak chronić wzrok przed słońcem?

bloch-wzrok-slonce-www2

Podobnie jak zabezpieczamy naszą skórę przed negatywnymi skutkami nadmiernego promieniowania UV, na ochronę zasługują nasze oczy oraz delikatna skóra wokół nich.

Wybierając okulary przeciwsłoneczne powinniśmy zwrócić uwagę na oznaczenie CE świadczące o tym, że dany produkt jest dopuszczony do sprzedaży na terenie unii europejskiej oraz oznaczenie UV 400, które świadczy i pełnej ochronie przed promieniami UV.

Dodatkowo okulary przeciwsłoneczne mogą zawierać filtr polaryzacyjny, podnoszący komfort widzenia w warunkach, gdzie mamy do czynienia z odbiciami światła od gładkich powierzchni, powodujących chwilowy efekt olśnienia np podczas prowadzenia samochodu, wędkowania, uprawiania sportów wodnych czy po prostu spędzania czasu nad wodą.

Obecnie ciekawym trendem w okularach przeciwsłonecznych są lustrzane powłoki w wielu kolorach do wyboru. Zaletą tego typu rozwiązania jest to, że zza takich okularów nie widać naszych oczu.

Pamiętajmy o tym, że osoby, które noszą na co dzień okulary korekcyjne, również mogą nosić okulary przeciwsłoneczne z korekcją. Przyciemniane soczewki korekcyjne można dobrać do większości tradycyjnych opraw, a także do okularów przeciwsłonecznych.

Zapraszamy do odwiedzenia salonów Bloch Optyk, w których znaleźć można zarówno luksusowe modele od światowej sławy projektantów, jak i sportowe okulary przeciwsłoneczne czy do używania na co dzień.

Aleksandra Starzycka-Piosik
Optometrystka Bloch Optyk