Z życia Bloch Optyk

DITA w salonach Bloch Optyk

bloch-tlo-fb-dita

Z ogromną radością informujemy, iż sieć Bloch Optyk została autoryzowanymi salonami jednej z najlepszych światowych marek okularów DITA. Inspirujące projekty, najlepsze materiały i wykończenia ze złota, ręczna produkcja w całości wykonywana w Japonii i piękno, które po prostu można dotknąć - to właśnie okulary Dita.

Marka powstała z pasji dwóch przyjaciół. Ponad 25 lat temu Jeff Solorio i John Juniper postanowili stworzyć wyjątkowe okulary wzorując swoją pierwszą kolekcję na projektach z lat 50-tych. Na miejsce produkcji wybrali Japonię ze względu na kwalifikacje i wysoki etos pracy tamtejszych rzemieślników. Do dzisiaj każda oprawa w całości wykonywania jest ręcznie przez najbardziej doświadczonych japońskich specjalistów.

Dita do każdego projektu angażuje specjalistów z różnych dziedzin - od projektowania samochodów po rzeźbę i architekturę. Zachęcając projektantów do eksperymentowania z pomysłami, technologią i materiałami, studio projektowe miesiącami udoskonala koncepcję, która przekształca się w finalny funkcjonalny prototyp.

Do produkcji swoich okularów Dita używa jednego z najwyższych gatunków beta-tytanu, który jest cienki, trwały, niezwykle elastyczny i waży 1/3 wagi stali. Z kolei by uzyskać piękne wykończenie oprawek z acetatu, wykorzystywane są jedne z najwyższej jakości dostępnych materiałów, a efekt osiągany jest poprzez opatentowany proces bębnowania. Uzupełnieniem doskonałości okularów jest wyjątkowy system zawiasów zapewniający najwyższą trwałość i zaprojektowany z częściami, które można zdemontować i wymienić.

W okularach Dita zakochało się wiele światowych gwiazd, m.in. Brad Pitt, Mary Kate i Ashley Olsena, Jessica Simpsona, Penelope Cruz, Kate Hudson, Lenny Kravitz, Eva Mendez i Jamie Fox.

W erze masowej produkcji i automatyzacji Dita stara się zachować dziedzictwo artystyczne - celebruje niewidzialne piękno rzemiosła, które można wyczuć już od pierwszego dotknięcia.

Zapraszamy do salonów Bloch Optyk w Posnanii i Avenidzie 😎